Ogłoszenia parafialne

11 paź 2020

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj dzieci klas IV z grupy II przystąpiły do I Komunii Św. Do piątku dzieci uczestniczą w Mszach św. Białego Tygodnia. Składamy podziękowania rodzicom za dar ołtarza - ufundowanie dla naszej Parafii nowego nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Jest to dar wszystkich rodziców, również z grupy, która przystąpiła do I Komunii Św. w czerwcu.
  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
 2. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Tradycyjnie młodzież prowadzi zbiórkę ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych o godz. 16:00.
 4. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele. Zapraszamy młodzież od VIII klasy podstawówki.
 5. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki razem z dorosłymi.
 6. We wtorek przypada Dzień Fatimski. Procesja z Figurą MB Fatimskiej będzie połączona z nabożeństwem październikowym o godz. 18:35. Prosimy przynieść świece na procesję.
 7. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:15 w sali parafialnej.
 8. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy Obrazie Jezusa Miłosiernego.
 9. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 10. Zapowiadane spotkanie w sobotę dla dzieci klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św. jest odwołane.
 11. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej Parafii Ks. Ryszard Halwa ze Zgromadzenia Księży Pallotynów - twórca Fundacji SOS OBRONY POCZĘTEGO ŻYCIA. Ks. Ryszard podczas Mszy św. będzie głosił kazania na temat Świętości Życia.
  Więcej informacji tutaj.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny – tydzień szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 13. Zespół CARITAS zaprasza rodziny wielodzietne, seniorów oraz osoby, które przez pandemię utraciły pracę po odbiór żywności podczas dyżuru wolontariuszy w piątki w godz. 17:00–18:00.
 14. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
  • jednorazowe – czytane 1. listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 15. Potrzebny lek za 9 mln złotych dla Mikołaja chorego na SM.
   

  Prosimy o wsparcie. Wiecej informacji tutaj