Ogłoszenia parafialne

23 sie 2020

XXI Niedziela Zwykła

 

 1. Mając na uwadze, że teren powiatów wołomińskiego i otwockiego został ogłoszony jako strefa zagrożona dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią, Władza Diecezjalna Warszawsko-Praska przypomina i zobowiązuje wszystkich duchownych oraz pracowników świeckich, odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, do rygorystycznego stosowania i przestrzegania norm sanitarnych w Diecezji Warszawsko–Praskiej. 
  Pełny tekst komunikatu Kurii Warszawsko-Praskiej tutaj.
 2. W środę przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. 
  Z tej okazji składamy podziękowania uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii oraz wszystkim pielgrzymującym duchowo za świadectwo wiary i modlitwę.  
  Zachęcamy do odmówienia w tym dniu Aktu zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, który dokonał się 6 kwietnia 2019 roku na Jasnej Górze.
  Tekst modlitwy zawierzenia tutaj.
 3. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 4. Msza św. w intencjach członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
  Spotkanie Wspólnot Różańcowych w tym miesiącu jest odwołane.
 5. Biskup Ordynariusz zaprasza na Centralne Uroczystości Dożynkowe, które odbędą się w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godz. 11:00. Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe. Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe. Zachęcamy do modlitewnej łączności we wszystkich Parafiach naszej Diecezji.
  Tekst komunikatu Dożynki 2020 tutaj.