Ogłoszenia parafialne

02 sie 2020

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 Gabriela Hutek z klasy IV C przystąpi do I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji Gabrysi oraz jej rodziców i rodzeństwa.
 2. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 3. Dzisiaj można otrzymać tzw. ODPUST PORCJUNKULI czyli odpust zupełny związany z kościołem zbudowanym przez Św. Franciszku ku czci Matki Bożej Anielskiej w Porcjunkuli koło Asyżu. Aby otrzymać odpust zupełny należy nawiedzić kościół parafialny z sercem pojednanym z Bogiem w sakramencie pokuty; ze szczerym postanowieniem przemiany ducha, tzn. wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego oraz chęcią trwania przy Bogu w łasce uświęcającej; uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Ciało Pańskie oraz odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”.
 4. W odpowiedzi na apel Biskupa Ordynariusza o włączenie się w dzieło modlitwy za Ojczyznę w ramach Nowenny do MB Łaskawej w 100. lecie Cudu nad Wisłą podczas trwania Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę od środy zapraszamy codziennie na Czuwanie modlitewne w naszym kościele trwające do soboty 14 sierpnia. Czuwanie będziemy rozpoczynać po Mszy św. wieczornej adoracją Najśw. Sakramentu. O godz. 20:00 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny, który będzie kończył się Apelem Jasnogórskim.
  Prosimy wszystkie Wspólnoty i Grupy modlitewne oraz wszystkich Parafian o udział w Czuwaniu.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
 6. W I Piątek miesiąca będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną od godz.9:00.
 7. Starosta Wołomiński i Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału we Mszy św. i koncercie „W DUCHU NIEPODLEGŁEJ – BOHATEROM 1920 ROKU” inaugurującym obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 Roku. Msza św. będzie 13 sierpnia o godz. 18:00 w kościele MB Częstochowskiej w Wołominie. O godz. 19:00 będzie Koncert w wykonaniu Zespołu Koncertowego oraz solistów Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Krzysztofa Procajło.
  Program Obchodów 100. Rocznicy Cudu nad Wisłą w Ossowie i Radzyminie w dniach 13–16 sierpnia tutaj.
  Zachęcamy do udziału w uroczystościach.
 8. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Fundacja Pasja Życia w Legionowie organizuje z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej wydarzenie nazwane „Różańcowe Legiony Maryi”. Będzie to pielgrzymka mężczyzn, która wyruszy 15 sierpnia z Legionowa na miejsce „Cudu nad Wisłą” w Radzyminie, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona figura Matki Bożej Łaskawej. Odległość można także pokonać na rowerach. Więcej informacji tutaj.
  Materiały do pobrania