Ogłoszenia parafialne

24 maj 2020

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy o obowiązku spowiedzi w kończącym się okresie wielkanocnym. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Św., która przygotowuje nas do przeżycia niedzieli Pięćdziesiątnicy.
 2. Zgodnie z przepisami epidemicznymi w naszym kościele /o powierzchni 750 m2/ w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 75 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości 2 m między osobami oraz konieczności zakładania maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.
 3. Wczoraj podczas uroczystej Mszy św. w kaplicy seminaryjnej w Tarchominie nasz Parafianin Antoni Przybysz otrzymał święcenia diakonatu z rąk Bpa Marka Solarczyka. Diakona Antoniego i sześciu nowo wyświęconych diakonów polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
  Relacje wideo z uroczystości tutaj.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. Podczas trwania epidemii w tygodniu po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 5. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje.
 6. W sobotę po nabożeństwie majowym zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Świętem Pięćdziesiątnicy prowadzone przez młodzież z Ruchu Światło Życie. O godz. 21:00 będzie uroczysta Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego sprawowana w intencji Parafian oraz za zmarłego we wtorek 19 maja śp. Ks. Piotra Urbanowskiego, moderatora diecezjalnego Ruchu Światło Życie.
 7. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i MARGARETEK zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 8. Ze względu na stan epidemii uroczystość Rocznicy I Komunii Św. będzie przeżywana w dwóch terminach:
  • klasa IV A     – 11 czerwca /Boże Ciało/ o godz. 11:30;
  • klasa IV B i C  – 14 czerwca /niedziela/ o godz. 11:30.
  Spotkanie organizacyjne dla rodziców przed Rocznicą będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
 9. W związku z epidemią jesteśmy zmuszeni odwołać kolonie letnie dla dzieci organizowane w Krynicy Piaskach. Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie zapraszamy po odbiór wpłaconych zaliczek w tygodniu do kancelarii.
 10. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
  Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
  Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku: 
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytułem: Sztajerwald, 13332

 11. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.