Ogłoszenia parafialne

10 maj 2020

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj o godz. 16:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych. Ze względu na epidemię nie będzie agapy po Mszy św. 
 2. Zgodnie z aktualnymi przepisami epidemicznymi w naszym kościele /o powierzchni 750 m2/ w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości między osobami 2 m oraz konieczności zakładania w miejscach publicznych maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. 
  Wszystkich Parafian prosimy o podporządkowanie się tym przepisom.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. Podczas trwania epidemii w tygodniu po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 4. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje.
 5. W środę przypada w liturgii wspomnienie Najśw. Maryi Panny Fatimskiej. Nabożeństwo Fatimskie będzie bezpośrednio po nabożeństwie majowym. Ze względu na stan epidemii nie będzie procesji z Figurą MB Fatimskiej.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 i Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na nabożeństwo o godz. 6:00 rano.
 8. W sobotę przypada uroczystość Św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
 9. Zespół CARITAS składa podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy w ubiegłą sobotę włączyli się w zbiórkę dla potrzebujących. W dalszym ciągu zachęcamy do zaangażowania się w zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione w sklepie produkty można przynieść i bezpiecznie zostawić w każdą sobotę podczas dyżuru wolontariuszy w pomieszczeniu CARITAS na plebanii w godz. 17:00–18:00.
 10. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie na Tarchominie.
 11. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
  Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
  Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku: 
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytułem: Sztajerwald, 13332

 12. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.