Ogłoszenia parafialne

03 maj 2020

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Parafii, a szczególnie za naszego parafianina Antoniego Przybysza, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu.
 2. Zgodnie z aktualnymi przepisami epidemicznymi w naszym kościele /o powierzchni 750 m2/ w liturgii może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości między osobami 2 m oraz konieczności zakładania w miejscach publicznych maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. 
  Wszystkich Parafian prosimy o podporządkowanie się tym przepisom.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. Podczas trwania epidemii w tygodniu po nabożeństwie majowym zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. W czasie adoracji jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 4. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje.
 5. W piątek przypada uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. będą o godz. 07:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. wieczornej.
  Z racji uroczystości w piątek będzie można spożywać pokarmy mięsne. 
 6. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Ze względu na epidemię nie będzie agapy po Mszy św. 
 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie na Tarchominie.
 8. W czasie epidemii wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji materialnej: pozostaje bez pracy, ma problemy z zakupami oraz z utrzymaniem rodziny. Zespół CARITAS zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć potrzebujących do włączenie się w zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Zakupione w sklepie produkty można przynieść i bezpiecznie zostawić w sobotę podczas dyżuru wolontariuszy w godz. 16:00–18:00 w pomieszczeniu CARITAS na plebanii.
 9. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
  Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
  Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku: 
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytułem: Sztajerwald, 13332

 10. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W dalszym ciągu prosimy o pomoc finansową w utrzymaniu naszego kościoła.