Ogłoszenia parafialne

12 kwi 2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

ALLELUJA

Chrystus Zmartwychwstał!!!

Niech te Święta przeżywane w czasie zagrożenia i epidemii
będą czasem błogosławionym.
Niech Chrystus - zwycięzca piekła i szatana darzy mocą i nadzieją,
która rozświetla mroki niepewnego jutra.
Niech napełnia serca miłością, która jest silniejsza od śmierci.
Niech Jezus błogosławi wszystkim umiłowanym Parafianom!

 1. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przeżyciu Świętego Triduum Paschalnego obchodzonego w nadzwyczajnych okolicznościach stanu epidemii. Dziękujemy wszystkim Parafianom za modlitwę, w czasie Wielkiego Postu oraz w Wielkim Tygodniu, za łączenie się duchowe w swoich domach z naszą wspólnotą Eucharystyczną i Parafialną. Dziękujemy za pomoc okazywaną osobom potrzebującym, chorym i znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy trudzącym się przy dekoracjach świątecznych oraz asyście liturgicznej. Składamy podziękowania za umożliwienie transmisji liturgii Triduum Paschalnego za pośrednictwem mediów. Niech Chrystus Zmartwychwstały hojnie wynagrodzi swoją miłością i łaską wszelkie dary serca.
 2. W dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6:00, 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. W związku ze stanem epidemii do niedzieli 19 kwietnia obowiązuje zarządzenie: ilość uczestniczących w liturgii nie może przekraczać 5 osób.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
 4. Zachęcamy do korzystania z transmisji on line. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane na żywo: w Wielkanoc o godz. 6:00 i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11:30.

  Transmisja On-Line Liturgii tutaj.

 5. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Dzisiaj i przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy o godz. 15:00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu trwającą do Mszy św. wieczornej.
 7. Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w domach w intencji o ustanie epidemii oraz za chorych, za tych, którzy się nimi opiekują, za pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia - codziennie o godz. 20:30.
 8. W piątek zapraszamy na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00. Intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na nabożeństwo o godz. 6:00 rano.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 11. Pragniemy poinformować, że nasz Parafianin Antoni Przybysz, syn Jana i Teresy, alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie ma przyjąć święcenia DIAKONATU w dniu 23 maja 2020 roku.
  Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w jego intencji.
 12. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na rzecz naszej Parafii oraz na kwiaty i dekoracje świąteczne w kościele lub na konto Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.