Ogłoszenia parafialne

08 mar 2020

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę AD GENTES – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
  Więcej informacji tutaj.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. członkowie Zespołu CARITAS zapraszają wszystkich uczestników na wspólną Agapę do sali na plebanii
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • GORZKIE ŻALE – niedziele o godz. 17:15;
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00; 
  • DROGA KRZYŻOWA – piątki o godz. 18:40 dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • ADORACJA WYNAGRADZAJĄCA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
 4. W czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 5. Próba scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00. Po próbie planowany jest wyjazd na kręgle. Powrót ok. godz. 14:30.
 6. Mężczyzn zainteresowanych włączeniem się w działalność Zakonu Rycerzy Jana Pawła II zapraszamy na spotkanie informacyjno–organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na koncert wielkopostny STABAT MATER w wykonaniu Zespołu Kameralnego i Chóru Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. W programie: Stabat Mater G. B. Pergolesiego. 
  Więcej informacji tutaj.
 8. W przyszłą niedzielę wolontariusze CARITAS będą prowadzić zbiórkę na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce od 30 listopada Piotra Sztajerwalda. Rodzina prosi o modlitwę w Jego intencji.
  Można także pomóc przekazując 1% podatku
  KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
  lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
  Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Tytułem: Sztajerwald, 13332

   

 9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świąteczne świece CARITAS oraz skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 10. Z naszej Parafii są organizowane kolonie letnie pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krynicy Piaski w terminie od 6 do 19 sierpnia. Koszt wyjazdu wynosi 1500 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Przy zapisach jest pobierana zaliczka w wys. 500 zł.
  Więcej informacji tutaj.
 11. Osoby, które pragną wziąć udział w uroczystości Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca na Pl. Piłsudskiego w Warszawie powinny do niedzieli 15 marca zgłosić w zakrystii zamówienie na karty wstępu dla wiernych (w tym osób niepełnosprawnych) i karty parkingowe dla samochodów osobowych.
 12. Kino KULTURA w Wołominie zaprasza serdecznie na film NAJŚWIĘTSZE SERCE. W zakrystii jest kilka bezpłatnych zaproszeń na seans dzisiaj o godz. 13:15. W tygodniu film jest grany od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
  Więcej informacji tutaj.
 13. W niedzielę 22 marca odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11:00 w Katedrze Św. Floriana na Pradze, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia. Zachęcamy do udziału w tej manifestacji poparcia dla niezbywalnego prawa do życia i dla praw rodziny. 
  Więcej informacji tutaj.