Ogłoszenia parafialne

01 mar 2020

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną. 
 2. Wczoraj, podczas Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Romuald Kamiński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży licealnej z naszej Parafii. Do sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej przystąpiło 75 osób. Wszystkich nowo bierzmowanych polecamy modlitwom całej wspólnoty Parafialnej.
  Dziękujemy wszystkim animatorom, którzy pomagali w prowadzeniu przygotowania do Bierzmowania: Darii Kryszkiewicz, Zosi Bancerz, Eli Bancerz, Hani Czepiel, Agnieszce Weremczuk, Zofii Wysockiej, Konradowi Okruchowi, Pawłowi Kryszkiewiczowi, Jakubowi Orlikowskiemu i Piotrowi Dziewulskiemu.
 3. W środę przypada Uroczystość Odpustowa Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
  Z racji uroczystości patronalnej można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary w stanie łaski uświęcającej.
 4. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • GORZKIE ŻALE – niedziele o godz. 17:15;
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00; 
  • DROGA KRZYŻOWA – piątki o godz. 18:40 dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • ADORACJA WYNAGRADZAJĄCA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 17:30.
 5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w tym roku rozpoczną się 22 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 25 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Maciej Majek, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 6. W I Czwartek miesiąca Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 7. Odwiedziny chorych będą w I Piątek miesiąca od godz. 9:00., spowiedź rozpocznie się od godz. 17:30.
 8. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.
 9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świąteczne świece CARITAS oraz skarbonki na Jałmużnę Wielkanocną.
 12. Z naszej Parafii są organizowane kolonie letnie pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Krynicy Piaski w terminie od 6 do 19 sierpnia. Koszt wyjazdu wynosi 1500 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Przy zapisach jest pobierana zaliczka w wys. 500 zł.
  Więcej informacji tutaj.
 13. Osoby, które pragną wziąć udział w uroczystości Beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca na Pl. Piłsudskiego w Warszawie powinny do niedzieli 15 marca zgłosić w zakrystii zamówienie na karty wstępu dla wiernych (w tym osób niepełnosprawnych) i karty parkingowe dla samochodów osobowych (liczba miejsc jest ograniczona).
 14. Dzisiaj członkowie Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA zachęcają do włączenia się w działalność ruchu i zapraszają na spotkania modlitewne małych wspólnot domowych.
  Więcej informacji tutaj.