Ogłoszenia parafialne

17 lis 2019

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 2. Przez cały listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki listopadowe są czytane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 9:30.
 3. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w związku z obchodzonym w ubiegłą niedzielę Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku organizowana jest pomoc dla chrześcijan prześladowanych mieszkających na terenie Sudanu Południowego. Więcej informacji tutaj.
 4. W czwartek o godz. 19:15 zapraszamy na spotkanie biblijne do sali parafialnej.
 5. W piątek, w dniu wspomnienia Św. Cecylii – Patronki muzyków i muzyki kościelnej odbędzie się Koncert Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Wykonawcami będą laureatki wielu międzynarodowych konkursów muzycznych, znakomite artystki Aleksandra Bryła – skrzypce i Maria Banaszkiewicz-Bryła – klawesyn. W programie 3 Sonaty na klawesyn i skrzypce J. S. Bacha. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Zapraszamy!
  Program koncertu i informacje tutaj.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 7. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00. Po próbie wszystkie dzieci zapraszamy na wyjazd do kina. Powrót planowany jest ok. godz. 15:20.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Uroczysty Koncert ku czci Św. Kazimierza Królewicza w wykonaniu Solistów, Chóru i Orkiestry Symfonicznej Nauczycieli i Uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie. W programie między innymi Kantata do Św. Cecylii Franciszka Lessela i Kantata o Św. Kazimierzu Królewiczu Casimire terris mire Kazimierza Jezierskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.
  Program koncertu tutaj.
 9. Najbliższe spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w formie rekolekcji adwentowych w dniach 25-27 listopada (od poniedziałku do środy) codziennie o godz. 19:00. Rekolekcje dotyczą obydwu roczników kandydatów i są obowiązkowe.
 10. Od tego tygodnia dyżury wolontariuszy CARITAS będą w każdy piątek w godz. 17:00 – 18:00. 
 11. W ubiegłą niedzielę dzięki zbiórce zorganizowanej przez Zespół CARITAS na Dom Samotnej Matki w Zielonce zostało zebrane 5561 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. 
 12. Zespół CARITAS posiada wolne łóżko rehabilitacyjne dla osoby obłożnie chorej. Informacje: kom. 601 243 901.
 13. W przyszłą niedzielę w ramach akcji POLAK Z SERCEM Diakonia Misyjna Ruchu Światło Życie naszej Diecezji będzie zbierała artykuły spożywcze, chemiczne oraz papiernicze o długim terminie przydatności. 
  Więcej informacji tutaj.
 14. Zachęcamy do obejrzenia sztuki, którą co roku wystawiają w naszym seminarium klerycy. W tym roku przygotowywana jest "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA", poruszająca tematy wiary, rodziny, kształtowania osobowości i refleksji nad własnym życiem. Sztuka została przygotowana także pod kątem dzieci. W naszej Parafii zostanie zorganizowany wyjazd na sztukę 7 grudnia (sobota). Zapisy w zakrystii. Więcej informacji tutaj.