Ogłoszenia parafialne

29 wrz 2019

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa październikowe, które w naszym kościele są sprawowane w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35, a w niedziele o godz. 17:15. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki razem z dorosłymi.
 3. Spotkanie biblijne będzie w czwartek po Różańcu w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem.
 4. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, który głosił słowo Boże nawet zwierzętom i znany jest ze szczególnej miłości do nich. Zapraszamy w tym dniu dzieci na różaniec św. Franciszka razem ze zwierzętami domowymi. Spotkamy się o godz. 18:35 na placu przed kościołem. Odmówimy różaniec i poświęcimy zwierzęta, które również żyją na chwałę Bożą.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie N. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w I Czwartek od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30;
  • w I Sobotę miesiąca nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będą po Mszy św. o godz. 7:00 rano oraz po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 7. Dzisiaj są zbierane ofiary na potrzeby remontu kościoła w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 8. W ubiegłą niedzielę wolontariusze Zespołu CARITAS zorganizowali akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Dzięki wielkiej ofiarności Parafian zostało zebrane 4114 zł. Wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom Caritas i młodzieży z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 składamy serdeczne podziękowania. Zebrane środki są przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
 9. Dzisiaj wolontariusze z Fundacji Dzieci Chorych i Niepełnosprawnych BOŻYDAR prowadzą zbiórkę do puszek na pomoc w intensywnej rehabilitacji 6-letniej Karolinki. Karolinka ma zespół Downa, wadę serca, niedoczynność tarczycy oraz wszczepiony stymulator serca.
  Więcej informacji tutaj.