Ogłoszenia parafialne

25 sie 2019

XXI Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30.
 2. Od dzisiaj w naszej Parafii rozpoczyna pracę duszpasterską Ks. Jakub Sędek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako nowo wyświęcony kapłan udzieli dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego.
  Serdecznie witamy ks. Jakuba w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
 3. W poniedziałek przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Z tej okazji składamy podziękowania uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii za ich świadectwo wiary i modlitwę.
 4. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Mszę św. o godz. 13:00.
 5. W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. o godz. 10:00 będziemy modlić się o pokój na świecie oraz w intencji poległych w obronie Ojczyzny i pomordowanych podczas okupacji.
 6. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 7. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 8. W ubiegły piątek wrócili uczestnicy Pielgrzymki do Grecji „Śladami Św. Pawła”. Wszystkim pątnikom dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymiego i wspaniałą atmosferę podczas pielgrzymki.
  Składamy też podziękowania wszystkim, którzy swoją modlitwą wspierali pielgrzymujących.
 9. Biskup Ordynariusz zaprasza na diecezjalne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony do Ostrówka. Zaproszenie tutaj.
  Diecezjalne Uroczystości Dożynkowe odbędą się w sobotę 31 sierpnia w sanktuarium Św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii NMP Matki Kościoła /ul. Św. Faustyny 5/. Centralną częścią Dożynek będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, o godz. 11:00 koncelebrowana pod przewodnictwem JE Biskupa Romualda Kamińskiego. Podczas uroczystości przewidziany jest tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych oraz występy zespołów regionalnych. Zachęcamy do udziału w uroczystościach.
 10. Wolontariusze naszego Zespołu CARITAS zwracają się z prośbą o pomoc dla dzieci poszkodowanych w pożarze domu. W sierpniu wskutek wybuchu gazu spłonął dom przy ul. Żwirki i Wigury. Na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Jednak zostały zniszczone wszystkie ubrania jesienno-zimowe dzieci. Zespół CARITAS organizuje zbiórkę ubrań i artykułów szkolnych dla poszkodowanych dzieci w wieku szkolnym. Potrzebne są kurtki, bluzy, spodnie, cieplejsza odzież i buty.
  Rozmiary - chłopcy: na wzrost 146, 170 i 180 oraz obuwie rozmiar 36, 41 i 42 oraz dziewczynka: 104/110 i obuwie rozmiar 27.
  Dary można przynosić podczas dyżuru Zespołu CARITAS w piątek w godz. 17:30–19:00 oraz w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.