Ogłoszenia parafialne

28 lip 2019

XVII Niedziela Zwykła

  1. Członków Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:30. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od czwartku.
  2. W miesiącach wakacyjnych Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  3. W czwartek obchodzimy 75. Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o godz.7:00 będziemy modlić się w intencji Bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę.
  4. We czwartek z racji I Czwartku miesiąca o godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  5. W I Piątek miesiąca będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź będzie od godz. 17:30.
  6. W piątek można otrzymać odpust zupełny związany z kościołem zbudowanym przez Św. Franciszku ku czci MB Anielskiej w Porcjunkuli koło Asyżu. Aby otrzymać odpust zupełny należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny z sercem pojednanym z Bogiem w sakramencie pokuty; ze szczerym postanowieniem przemiany ducha, tzn. wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego oraz chęcią trwania przy Bogu w łasce uświęcającej; uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Ciało Pańskie, odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”. Więcej informacji na temat Odpustu Porcjunkuli tutaj.
  7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które będzie po Mszy św. o godz. 7:00 oraz po Mszy św. wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. o godz. 11:30.
  9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
  10. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży oraz gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanych wakacji, pięknej pogody, a przede wszystkim przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!