Ogłoszenia parafialne

23 cze 2019

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada 14. rocznica święceń biskupich naszego Ordynariusza Bpa Romualda Kamińskiego. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza Diecezji Warszawsko-Praskiej.
 2. Na podstawie dekretu Biskupa Ordynariusza Ks. Robert Kowalski został mianowany wikariuszem w Parafii NMP Matki Kościoła w Markach i dlatego kończy pracę duszpasterską w naszej Parafii.
  Msza św. dziękczynna za posługę Ks. Roberta w naszej wspólnocie będzie w niedzielę 30 czerwca o godz. 11:30. 
  Nowym wikariuszem został mianowany Ks. Jakub Sędek, który przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca tego roku i rozpocznie pracę duszpasterską w naszej Parafii w niedzielę 25 sierpnia.
  Ks. Jakuba serdecznie witamy i polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców przed wyjazdami wakacyjnymi.
 4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji zbiorowej za wszystkich solenizantów.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  W czwartek, na zakończenie Oktawy po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
 6. Spotkanie biblijne, ostatnie przed wakacjami, będzie w czwartek o godz. 19:30 /po procesji/ w sali na plebanii.
 7. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień Modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
 8. W sobotę obchodzimy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na wsparcie działalności apostolskiej i charytatywnej Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości wierni, którzy posługują się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa /różańcem, krzyżem, medalikiem lub szkaplerzem/ mogą otrzymać odpust zupełny, gdy do swoich modlitw dodadzą wyznanie wiary.
 9. W przyszłą niedzielę będą zbierane na tacę ofiary na potrzeby remontu kościoła. 
 10. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim Parafianom za zaangażowanie i liczny udział w Pikniku, który odbył się w ubiegłą niedzielę na terenie naszej Parafii. Dziękujemy Parafianom i Gościom, którzy hojnie wsparli naszą inicjatywę; patronom honorowym, którzy objęli pieczę nad przedsięwzięciem; wszystkim artystom, sponsorom i darczyńcom, którzy dostarczyli produkty żywnościowe, upiekli ciasta oraz ofiarowali fanty; niezrzeszonym w Zespole wolontariuszom, młodzieży ze wspólnoty oazowej oraz uczniom z naszej szkoły, którzy nie szczędzili sił, by przygotować Piknik. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 19 478 zł, które zostaną przeznaczone na wsparcie Rodzin potrzebujących w naszej Parafii, w tym na dofinansowanie kolonii dzieci. Dziękujemy wszystkim za hojność, życzliwość, włączenie się we wspólną zabawę i otwarte serca.
  Nasi wspaniałomyślni Sponsorzy, Darczyńcy i Ofiarodawcy. Zobacz tutaj
 11. Za tydzień w poniedziałek 1 lipca młodzież i dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na kolonie do Ośrodka Wczasowego RYDZ w Żegiestowie. Zbiórka wyjeżdżających będzie o godz. 7:15 przed kościołem. 
 12. W sierpniu wyruszy z naszej Parafii Pielgrzymka do Grecji. Organizowany jest dojazd autokarem na lotnisko w Modlinie w dniu wyjazdu oraz powrót do Kobyłki. Pielgrzymi, którzy chcą skorzystać z transferu na lotnisko proszeni są o kontakt w zakrystii lub kom. 694 451 124.
 13. Dzisiaj jest prowadzona zbiórka ofiar na pomoc w leczeniu Natalii Gontarskiej, matki dwójki małych dzieci, która uległa wypadkowi i doznała poważnego obrzęku mózgu. Zebrane fundusze potrzebne są na sfinansowanie terapii w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym w Krakowie. Szczegółowe informacje tutaj.