Ogłoszenia parafialne

20 cze 2019

Boże Ciało

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
  Po Mszy św. o godz. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Królewską, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie procesji: Orszak Procesyjny, panów z kościelnej służby Totus Tuus, ministrantów i lektorów, prowadzących księdza, poczty sztandarowe, niosących feretrony, grupy i wspólnoty naszej Parafii, a także kandydatów do Bierzmowania, dzieci komunijne i rocznicowe do licznego udziału w procesji.
  Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu tegorocznych ołtarzy. Za udział w procesji Bożego Ciała dzisiaj można otrzymać odpust zupełny.
 2. Nabożeństwo czerwcowe, będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Od jutra przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najśw. Serca P. Jezusa.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15 oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 4. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 5. Informacje dla wyjeżdżających w sobotę na spływ kajakowy z ks. Robertem. Zapraszamy wszystkich uczestników na Mszę św. w sobotę o godz. 7:00. Wyjazd autokarem - o godz. 8:30 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 21:00. Prosimy o zabranie: kanapek na pierwsze śniadanie oraz nakrycia głowy. Dzisiaj prosimy podać nr PESEL w zakrystii. 
 6. W niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów przed wyjazdami wakacyjnymi.
 7. W niedzielę będzie prowadzona zbiórka ofiar na pomoc w leczeniu Natalii Gontarskiej, matki dwójki małych dzieci, która uległa wypadkowi i doznała poważnego obrzęku mózgu. Zebrane fundusze potrzebne są na sfinansowanie terapii w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym w Krakowie. Szczegółowe informacje tutaj.