Ogłoszenia parafialne

02 cze 2019

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę. Podczas nabożeństw czerwcowych trwa Nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
 2. Wczoraj Bp Romuald Kamiński podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej udzielił święceń kapłańskich 9. diakonom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wśród nowo wyświęconych jest ks. Łukasz Piotrowski, który w 2017 roku odbywał praktyki duszpasterskie w naszej Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji tegorocznych neoprezbiterów. Więcej informacji tutaj.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV naszej Parafii będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna. Przed procesją zostanie poświęcona nowa chorągiew Św. Józefa – dar naszej Parafii dla Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie.
 5. Dzisiaj obchodzone jest XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA WIELKICH PASTERZY JANA PAWŁA II I PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności. 
 6. Próba Scholi dziecięcej będzie jutro o godz. 18:00 w sali na plebanii.
 7. W czwartek zapraszamy na spotkanie biblijne po nabożeństwie czerwcowym do sali na plebanii.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • w I czwartek miesiąca będzie wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 17:00 i Msza św. wieczorna sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30;
 9. Ministrantów i Scholę dziecięcą zapraszamy na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej i Piknik Rodzinny do Loretto. Wyjazd będzie autokarem w sobotę o godz. 9:00, powrót ok. godz. 16:00. Zapisy prowadzi Ks. Robert i p. Agnieszka Komosińska. Więcej informacji tutaj.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. w intencji osób niepełnosprawnych o godz. 16:00
 12. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
 13. W niedzielę 16 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje IV RODZINNY PIKNIK CARITAS. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterie lub cennych przedmiotów na licytację. Zwracamy się także z prośbą o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. 
 14. Ministrantów i lektorów, a także ojców z synami i wszystkich chętnych zapraszamy na męski spływ kajakowy rzeką Wkrą w sobotę 22 czerwca. Koszt wyn. 100 zł /kajak 2-osobowy/ lub 150 zł /kajak 1-osobowy/. Opłata zawiera: wypożyczenie sprzętu, ubezpieczenie, opiekę ratownika, transport i obiad w formie ogniska. Zapisy do 16 czerwca w zakrystii.
 15. W sobotę została otwarta nowa filia przychodni DEKAMED przy ul. Poprzecznej 18 w Kobyłce. Więcej informacji tutaj.