Ogłoszenia parafialne

28 kwi 2019

II Niedziela Wielkanocy czyli Święto Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego, o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny. 
 3. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
 4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 18:00 w kościele.
 5. Od środy zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 6. W środę z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd planowany jest w środę o godz. 5:30 z parkingu przed kościołem, powrót - w sobotę w godzinach wieczornych. Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
 7. We czwartek z racji I Czwartku miesiąca o godz. 17:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 8. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe będzie o g. 17:15 /jak w niedziele i uroczystości/.
 9. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje post piątkowy. Nie będzie też wyjątkowo odwiedzin chorych z racji I Piątku miesiąca.
 10. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które będzie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy św. wieczornej.
 11. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby remontu kościoła.
 12. Są jeszcze wolne miejsca /ok. 10 osób/ na kolonie dla dzieci. Osoby, które nie odebrały jeszcze kart uczestnika prosimy o kontakt w tym tygodniu. Karty prosimy złożyć do 5 maja. Jeśli do przyszłej niedzieli nie zbierzemy właściwej liczby uczestników będziemy zmuszeni odwołać tegoroczny wyjazd dla dzieci. Kolonie będą organizowane w Ośrodku OSTROWIANKA w Szczawniku niedaleko Muszyny. Możliwa jest także korekta terminu wyjazdu.
 13. Burmistrz Wołomina zaprasza mieszkańców wsi Ossów do wzięcia udziału w wyborach organów sołectwa w dniu 9 maja 2019 o godz. 18:00, które odbędą się w budynku OSP w Ossowie.
  Warunkiem umożliwiającym udział w głosowaniu jest wylegitymowanie się dokumentem tożsamości.