Ogłoszenia parafialne

14 kwi 2019

Niedziela Palmowa

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. 
 2. Program obchodów ŚWIĄT PASCHALNYCH w naszym kościele tutaj.

 3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: 
  • w Wielki Wtorek od godz. 17:30; 
  • w Wielki Czwartek godz. 16:30-17:30; 
  • w Wielki Piątek godz. 16:30-17:30; 
  • w Wielką Sobotę godz. 11:00-13:00. 
  Podczas Liturgii wieczornej w dni Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
 4. Chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę, od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej po Mszy św. w zakrystii lub kom. 694 451 124.
 5. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie śpiewu Psalmów na Ciemne Jutrznie W. Piątku i W. Soboty zapraszamy na próbę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali parafialnej.
 6. Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej będzie w środę, o godz. 17:15 w kościele.
 7. Msza św. i odprawa ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym będzie w środę o godz. 18:00 w kościele. W Wielką Sobotę ofiary składane za wodę święconą będą przeznaczone na fundusz ministrancki.
 8. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę, o godz. 5:30.
 9. Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 10. Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną CARITAS prosimy składać dzisiaj przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Pozyskane środki są przeznaczone na pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.
 11. Zespół CARITAS prowadzi dzisiaj sprzedaż Chlebków Miłosierdzia, które są przeznaczone do koszyczka wielkanocnego, a także paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych.
 12. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Grecji „Śladami Św. Pawła”, która wyruszy w terminie 16-23 sierpnia zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 27 kwietnia o godz. 19:00. W zakrystii są do odebrania druki umowy uczestnictwa.
 13. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej organizowanej w dniach 1-4 maja. Koszt wyn. 550 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Osoby, które chcą wziąć udział w VII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej organizowanej w sobotę 27 kwietnia w Parafii MB Fatimskiej w Legionowie proszone są o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd organizowany jest wspólnie ze Wspólnotą Żywego Różańca z Wołomina. Program Pielgrzymki tutaj.