Ogłoszenia parafialne

24 mar 2019

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15. 
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:45. 
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - codziennie o godz. 15:00.
 2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 27. Rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 uczestnicy 33-dniowych rekolekcji dokonają Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do MB Częstochowskiej przed planowaną 6 kwietnia pielgrzymką na Jasną Górę połączoną z zawierzeniem naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi – Królowej Polski. Podczas Nowenny będzie wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:00 w tygodniu oraz po Mszy św. o godz. 13:00 w niedzielę.
 4. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 na plebanii.
 5. W przyszłą niedzielę /31 marca/ rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży i będą trwały do środy 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. Sławomir Skubisz CSsR z Zakonu Redemptorystów w Braniewie.
 6. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 7. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
 9. Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików i ozdobnych świec wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 10. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii.
  Jak przekazać tutaj
 11. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 12. Dzisiaj w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13:30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Ogólnopolski marsz jest głównym punktem obchodów Narodowego Dnia Życia. Więcej informacji tutaj
 13. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd na kolonie dla dzieci do Muszyny w terminie od 30 czerwca do 13 lipca. W programie między innymi: wycieczki górskie, zwiedzanie Krynicy, Nidzicy, Nowego i Starego Sącza, wjazd na Jaworzynę Krynicką, wyjścia na basen. Koszt wyjazdu wyn. 1500 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są w zakrystii lub u p. Agnieszki Komosińskiej. Karty kolonijne są do odebrania w zakrystii. Przy odbiorze kart wymagana jest zaliczka 500 zł.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Grecji Śladami Św. Pawła, która wyruszy w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Program Pielgrzymki tutaj.
 15. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka zaprasza do zakupu najnowszej książki „Dzieje Kobyłki – Migawki Pamięci”. Ekskluzywnie wydana książka o historii Kobyłki z albumem zdjęć będzie do nabycia dzisiaj po każdej Mszy św. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pokrycie kosztów druku publikacji. 
  Więcej informacji tutaj.
 16. Burmistrz Miasta Kobyłka pragnie poinformować, że uruchomiona została usługa darmowego przewozu osób dla mieszkańców Kobyłki, którzy przekroczyli 70 rok życia, są przewlekle chorzy lub niepełnosprawni. Autem bez ponoszenia żadnych kosztów można dotrzeć do Urzędu Miasta, Zakładu Opieki Zdrowotnej, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały ulotki z numerem telefonu, pod który należy dzwonić chcąc zarezerwować przejazd.