Ogłoszenia parafialne

10 mar 2019

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • GORZKIE ŻALE w niedziele o godz. 17:15. 
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
 2. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca i będą trwały do środy 3 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi o. Sławomir Skubisz CSsR ze Zgromadzenia Redemptorystów z Braniewa.
 3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na wspólną Agapę na plebanii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę "JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO" w intencji papieża Franciszka. Jest to akcja modlitewna organizowana przed VI Rocznicą wyboru na papieża przypadającą w środę 13 marca.
 5. W ubiegłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18:00 Bp Kazimierz Romaniuk udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej przyjęło 31 osób:
  Angelika Antoniuk, Julia Broniarz, Patryk Bulik, Karolina Burs, Damian Cendrowski, Aleksandra Chruściel, Gabriela Dąbrowska, Mikołaj Dąbrowski, Róża Grzelak, Hubert Jankowski, Łukasz Jurczuk, Szymon Kołtuniak, Justyna Kucharska, Miłosz Łuniewski, Marcel Mazur, Krystian Nieborek, Patryk Niemyjski, Alicja Opozda, Sandra Orłowska, Mateusz Polkowski, Maciej Pukaluk, Katarzyna Radwańska, Jakub Rybałtowski, Patryk Sadurek, Marek Starużyk, Artur Szałkowski, Marceli Szałkowski, Julia Szymanowska, Konrad Tymiński, Bartłomiej Warmiak i Natalia Żebrowska.
  Prosimy o modlitwę w intencji nowo bierzmowanych.
 6. Kolejne spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00. 
 8. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad Gentes” – w dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 11. Zapraszamy na mini konferencje liturgiczne o Mszy św. przygotowane przez młodzież z Ruchu Światło-Życie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 12. Zachęcamy dzieci, dorosłych i całe rodziny do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.
 13. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu CARITAS naszej Parafii.
  Jak przekazać tutaj
 14. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.