Ogłoszenia parafialne

03 mar 2019

VIII Niedziela Zwykła

 1. Z racji przypadającej jutro w liturgii uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, dzisiaj o godz. 13:00 będzie dziękczynna Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Kan. Piotr Paćkowski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.
 2. Z okazji uroczystości odpustowej otrzymaliśmy komplet trzech białych ornatów z wizerunkiem Św. Kazimierza Królewicza. W imieniu całej naszej wspólnoty składamy podziękowania pp. Alicji i Piotrowi Kalisiak, którzy ufundowali ten cenny dar dla naszej Parafii.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Kazimierz Romaniuk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji przyjmujących Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
 4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
  W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30.
  Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych.
  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 5. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:45.
  • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
 7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie w Środę Popielcową o godz. 19:00 połączone z Mszą św. o godz. 19:30. Obecność obowiązkowa.
 8. We czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę "JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO" w intencji papieża Franciszka. Jest to akcja modlitewna organizowana przez wspólnotę LEDNICA 2000 przed 6. rocznicą wyboru na papieża przypadającą 13 marca. Więcej informacji tutaj.
 12. Zapraszamy na mini konferencje liturgiczne o Mszy św. przygotowane przez młodzież z Ruchu Światło-Życie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 13. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.