Ogłoszenia parafialne

03 lut 2019

IV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 2. Od soboty rozpoczniemy ostatnią część odwiedzin kolędowych mieszkańców naszej Parafii. 
  | 09.02 – sobota | od g. 10:00 | ul. Nadarzyńska /cała/ i bl. 4B |
  Pełny plan kolędy tutaj.
 3. Podczas ferii zimowych Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00–17:45.
 4. W czwartek Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
 5. Zebranie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych naszej Parafii. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę do sali na Plebanii.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE. To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Współtwórcy filmu dadzą krótkie świadectwo podczas każdej Mszy św. Projekcja odbędzie się o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej). Po projekcji filmu będzie adoracja Najśw. Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przez całą niedzielę po każdej mszy św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy.
 8. W ubiegłym tygodniu nasze Parafianki Agnieszka Kalisiak i Janina Grzelak wróciły ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne naszych uczestniczek. W niedługim czasie zapraszamy na świadectwa i relacje z tego wydarzenia.
 9. Wczoraj powrócili uczestnicy zimowiska w Gliczarowie. Dziękujemy ks. Robertowi i wszystkim opiekunom za trud i serce włożone w zorganizowanie wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży z naszej Parafii oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę na wyjeździe. Składamy podziękowania Zespołowi CARITAS za dofinansowanie kwotą 3000 zł 12 osób zaangażowanych w działalność grup parafialnych /OAZA, ministranci i Schola dziecięca/.
 10. W związku z pracami malarskimi prowadzonymi w kościele prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła przed Mszą św. wieczorną. Osoby, które mogą pomóc zapraszamy codziennie od godz. 16:00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w porządkowaniu kościoła w ubiegłym tygodniu.
 11. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Grecji Śladami Św. Pawła, która wyruszy w terminie od 16 do 23 sierpnia 2019 r. W programie planowane jest zwiedzanie starożytnych miejsc pobytu św. Pawła Apostoła. Koszt wyn. 1500 PLN + 440 EUR /cena zawiera: przelot samolotem, noclegi, 2 posiłki dziennie, przejazdy autokarem, opiekę pilota oraz ubezpieczenie. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Program pielgrzymki tutaj