Ogłoszenia parafialne

09 gru 2018

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęły się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Nauki rekolekcyjne prowadzi Ks. Zbigniew Sapiejewski, doktorant teologii na Uniwersytecie Katolickim w Pampelunie. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. 
 2. Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek:    
  • nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
  • nauki dla dzieci: godz. 6:45;
  • nauki dla młodzieży: godz. 19:30.
  Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17.30.
 3. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną dzisiaj o godz. 18:00. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I będzie dzisiaj o godz.19:00 /po Mszy św. wieczornej/.
 4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę.
 5. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert dawnej muzyki wokalnej i organowej w wykonaniu naszej Scholi Męskiej i organisty p. Piotra Thela. W programie utwory wielogłosowe renesansu włoskiego i angielskiego oraz dawna muzyka organowa. Koncert odbędzie się po Mszy wieczornej, około godziny 19.00.
 8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "Gwiazdka Królewicza". Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są zawieszone oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, mogą zabrać gwiazdkę, przygotować świąteczną paczkę i oznaczoną załączonym numerem przynieść do zakrystii w terminie do 16 grudnia. Zespół Caritas zorganizuje wieczerzę dla Dzieci, podczas której zostaną wręczone prezenty.
 9. Nasi wolontariusze CARITAS oraz Koło CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 2 przygotowali i przeprowadzili zbiórkę żywności w ubiegły piątek i sobotę w sklepie LIDL w Kobyłce. W akcji uczestniczyło 41 osób. Wszystkim składamy podziękowania, a szczególnie młodzieży szkolnej za wielkie zaangażowanie i poświęcenie włożone w przeprowadzenie zbiórki świątecznej.
 10. Zapraszamy po odbiór produktów spożywczych na Święta osoby chętne do skorzystania z pomocy żywnościowej: rodziny wielodzietne, emerytów, rencistów, matki samotnie wychowujące dzieci i wszystkich znajdujących się w potrzebie. Produkty będą wydawane od poniedziałku, codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30, aż do wyczerpania zapasów.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
 12. W kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 13. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w naszym kościele zwracamy się z prośbą do osób prowadzących działalność gospodarczą o dokonanie odpisu od podatku "Darowizny na cele kultu religijnego". Zgodnie z przepisami podatkowymi „darowizna na cele kultu religijnego” może wynieść do 6% dochodu uzyskanego przed opodatkowaniem. Aby darowiznę można było odliczyć od dochodu musi ona być dokonana przelewem bankowym. Wpłatę można dokonać na konto Parafii. 
  Numer konta:   68 8015 0004 0061 8612 2045 0001
  Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”.