Ogłoszenia parafialne

02 gru 2018

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP z udziałem dzieci będzie w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 6:45. Po Roratach zapraszamy na wspólną Agapę do sali parafialnej.
 3. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 4. Zbiórka osób wyjeżdżających dzisiaj do Seminarium Duchownego w Tarchominie na spektakl „CZY ZOBACZĘ CIĘ JUTRO?” przygotowany przez alumnów III roku będzie o godz. 13:30 przed kościołem.
 5. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy poprzez Pismo Święte i komentarze Ojców Kościoła pragną pogłębić relację z Panem Bogiem.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  • wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji będzie w I czwartek od godz. 17:00. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej;
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
  • spowiedź w I Piątek będzie od godz. 17:30;
 7. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  O godz. 12:00 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę podczas „Godziny Łaski”.
 8. Próba scholi dziecięcej i wyjazd do kina będzie w sobotę od godz. 11:00 do 15:30.
 9. Zbiórki ministrantów młodszych /Szkoła Podstawowa/ odbywają się w piątki o godz. 17:00. Zbiórka ministrantów starszych i lektorów będzie w sobotę o godz. 17:00. Uroczysta Msza św. w sobotę o godz. 18:00 - z udziałem asysty.
 10. Uczestników tegorocznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00.
 11. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Zbigniew Sapiejewski, doktorant teologii na Uniwersytecie Katolickim w Pamplonie w Hiszpanii.
 12. Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ROK I będzie o godz.19:00 /po Mszy św. wieczornej/.
 13. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną Agapę.
 14. Parafialny Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "Gwiazdka Królewicza". W przyszłą niedzielę na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, będą mogły przygotować świąteczną paczkę w terminie do 16 grudnia. Zespół Caritas będzie także organizował wieczerzę dla Dzieci, podczas której zostaną wręczone prezenty.
 15. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
 16. Wolontariusze Zespołu CARITAS będą uczestniczyć w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności w ramach akcji „TAK POMAGAM”. Zbiórka zostanie przeprowadzona w piątek i w sobotę w sklepie LIDL przy ul. Napoleona w Kobyłce. Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym naszej Parafii.
 17. Od dzisiaj w kościele są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby prowadzonego remontu kościoła.
 18. Dzieci, które uczęszczały w tym roku na nabożeństwa różańcowe prosimy o dostarczenie kart z obrazkami do zakrystii i odbiór nagród.
 19. Burmistrz Miasta Kobyłka i Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zaprasza na rozświetlenie iluminacji miejskiej wokół MOK w czwartek o godz. 18:00. W programie wiele atrakcji dla dzieci.