Ogłoszenia parafialne

16 wrz 2018

XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w naszej Parafii Ks. Roman Kot proboszcz budującej się Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie wraz z wolontariuszami głosi słowo na temat Nowenny Pompejańskiej. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz budowy nowej świątyni MB Pompejańskiej w Warszawie.
 2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi gregoriańskiej.
 3. We wtorek przypada święto Patrona Polski i Młodzieży – Św. Stanisława Kostki. W związku ze świętem od dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W czwartek zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie biblijne o godz. 19:00 do sali na plebanii.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 7. Dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
 8. Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie i agapa.
 9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok II będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
 10. W ramach ogólnopolskiej akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA” w przyszłą niedzielę wolontariusze Zespołu CARITAS zapraszają na Msze św. o godz. 10:00 i 11:30 oraz wspólne dzielenie się chlebem. Zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących i osób starszych naszej Parafii.
 11. Od września dyżury Parafialnego Zespołu CARITAS będą odbywać się w piątki w godz. 17:30 – 19:00 w pomieszczeniu z boku plebanii. Prosimy o zgłaszanie osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub potrzebujących pomocy również żywnościowej.
 12. Dzieci, młodzież i dorosłych lub całe rodziny zainteresowane włączeniem się w przygotowanie Orszaku Trzech Królów zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 13. Dzieci i młodzież zapraszamy na zimowisko organizowane w Gliczarowie Górnym w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2019. Koszt wyn. 950 zł /transport pociągiem, noclegi, wyżywienie, zajęcia sportowe: narty, basen, wycieczki górskie i zwiedzanie/. Zapisy prowadzone są w zakrystii do 1 października.