Ogłoszenia parafialne

12 sie 2018

XIX Niedziela zwykła

 1. Trwa Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji pielgrzymów jutro i we wtorek o godz. 6:30 w kościele. 
  W czwartek po Mszy św. o godz. 6:00 z Konkatedry MB Zwycięskiej na Kamionku w Warszawie wyruszy Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która przybędzie na Jasną Górę 25 sierpnia.
 2. W sierpniu Msze św. niedzielne w naszym kościele są sprawowane według porządku wakacyjnego: o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
 3. Wszystkim wspólnotom i osobom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w ubiegły czwartek w czuwanie podczas Dnia Modlitwy Dziękczynnej za Nawiedzenie Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii składamy serdeczne podziękowania.
 4. W poniedziałek obchodzimy dzień Objawień Fatimskich NMP. Wieczorem o godz. 21:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją z cudowną Figurą MB Fatimskiej. 
  Prosimy o zabranie świec na procesję.
 5. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, a także święto Matki Bożej Zwycięskiej – patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 6. W czwartek z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Pana Jezusa”. Zbiórka grupy w czwartek o godz. 06:15 na lotnisku Okęcie w Warszawie (terminal A, przed wejściem do kaplicy lotniskowej). Przelot izraelskimi liniami lotniczymi EL AL. Ze względu na specyfikę kontroli i odprawy izraelskich linii lotniczych – uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na zbiórkę. 
  Godziny przelotów: 
  wylot: 16.08.2018 – Warszawa – Tel Aviv – 10:10 – 14:55 
  powrót: 23.08.2018 – Tel Aviv – Warszawa – 18:15 – 21:10. Więcej informacji tutaj.
  Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
 7. W piątek wracają nasi wolontariusze misyjni ze wspólnoty oazowej, którzy z Ks. Robertem prowadzili rekolekcje formacyjne w Rwandzie. Naszych misjonarzy polecamy modlitwom Parafian.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego sprawowaną w piątek o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 10. Dzisiaj w Ossowie rozpoczynają się obchody 98. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.