Ogłoszenia parafialne

07 maj 2018

VI Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ks. Sławomira Żaczka, z diecezji siedleckiej, asystenta kościelnego Stowarzyszenia „EFFATHA”, które zajmuje się umacnianiem i obroną wiary katolickiej przed niebezpieczeństwami ze strony sekt, praktyk magicznych, astrologii i spirytyzmu.
 2. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:00 będzie poświęcenie nowej chorągwi z napisem „MARYJO MATKO TYŚ NADZIEJĄ NASZĄ” i emblematem Najśw. Maryi Panny. Została ufundowana przez rodzinę Popielewskich ze Stefanówki i zostanie przekazana jako dar dla budującej się Parafii na Maciołkach. Fundatorom składamy serdeczne podziękowania.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 5. W piątek 4 maja zakończyła się Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska. Wszystkim Pątnikom wraz z Ks. Robertem składamy podziękowania za podjęty trud pielgrzymi, modlitwę i wspaniałą atmosferę podczas Pielgrzymki.
 6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na próby: w poniedziałek i środę o godz. 18:40. Uroczystość I Komunii św. będzie w naszej Parafii w niedzielę 20 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00.
 7. W niedzielę 13 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
 8. Osoby niepełnosprawne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16:00. Po Mszy św. będzie Agapa organizowana przez Zespół Caritas.
 9. W niedzielę 13 maja o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
 10. W niedzielę 13 maja zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją z Figurą MB Fatimskiej, które rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 12. Ze względu na niską frekwencję pielgrzymka organizowana przez Caritas dla Seniorów z naszej Parafii do Sanktuarium w Licheniu jest odwołana. Planowane jest zorganizowanie Pielgrzymki w innym terminie.
 13. Ministrantów i lektorów /również byłych ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów/ zapraszamy na dwudniowy wyjazd integracyjny do miejscowości Kaczyn k/Kielc w terminie 1 – 2 czerwca. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. Zapraszamy również rodziców. /Koszt dla rodzica wynosi 130 zł/. Zapisy w zakrystii.
 14. W niedzielę 10 czerwca 2018 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii III Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o przekazywanie fantów na loterię lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do niedzieli 27 maja. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

 1. Damian Rosa, kawaler z Parafii tutejszej
  Urszula Nowak, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
 2. Łukasz Rozenek, kawaler z Parafii Leszczydół Nowiny
  Martyna Kolwicz, panna z Parafii tutejszej;
 3. Grzegorz Radomski, kawaler z Parafii tutejszej
  Patrycja Szulim, panna z Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie;
 4. Michał Siewert, kawaler z Parafii tutejszej
  Olga Frankowska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce.
 5. Dawid Pruchnik, kawaler z Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu
  Ewa Andrasik, panna z Parafii tutejszej

  oraz
 6. Jakub Przybyła, kawaler z Parafii Św. Aleksandra w Warszawie
  Emilia Maria Skrzypkowska, panna z Parafii tutejszej.