29 kwi 2018

V Niedziela Wielkanocy

1. Wszystkich członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Margaretek zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
  2. W poniedziałek z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka autokarowa do sanktuariów Dolnego Śląska. Wyjazd planowany jest o godz. 5:30 rano z parkingu przed kościołem. Powrót – w piątek ok. godz. 21:30. Pamiętajmy o zabraniu legitymacji potwierdzającej zniżki emeryta, rencisty, nauczyciela, itp. Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
  3. Od wtorku zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które w naszym kościele będą sprawowane w niedziele i uroczystości o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
    Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
    Nabożeństwo majowe będzie o g. 17:15 /jak w niedziele i uroczystości/.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30;
    • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00;
    • w przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  6. Zbiórka ministrantów w sobotę 5 maja jest odwołana.
  7. Parafialny Zespół Caritas organizuje 2-dniową pielgrzymkę dla Seniorów z naszej Parafii do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w dniach 11-12 maja br.
    Koszt uczestnictwa w pielgrzymce dla Seniora wynosi 50 zł. Inne osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce i wolontariusze Caritas ponoszą koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Wspólnota oazowa z naszej Parafii organizuje w sobotę 26 maja V edycję imprezy ewangelizacyjnej STEFANÓWKA PARTY. Zapraszamy młodzież, która chciałaby włączyć w organizację tego wydarzenia. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek 1 maja o godz. 17:00 w salce parafialnej. Więcej informacji na funpage`u OazaStefanowkaParty.
  9. Ministrantów i lektorów /również byłych ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów/ zapraszamy na dwudniowy wyjazd integracyjny do miejscowości Kaczyn k/Kielc w terminie 1 – 2 czerwca. W programie zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach, zajęcia sportowe, warsztaty liturgiczne i ognisko. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. W przypadku wolnych miejsc zapraszamy również ojców. /Koszt dla rodzica wynosi 130 zł/. Zapisy w zakrystii.
  10. W niedzielę 10 czerwca 2018 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii III Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy naszych Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie fantów na loterię lub cennych przedmiotów na licytację. Przedmioty na Piknik można przekazywać do niedzieli 27 maja. Za wszelką inicjatywę i pomoc serdecznie dziękujemy.
  11. Władze Miasta, Dyrektor MOK w Kobyłce i Dziekan Parafii Św. Trójcy w Kobyłce zapraszają w czwartek na obchody 3-cio Majowe połączone z 25-leciem 4. Harcerskiej Drużyny Pożarniczej „Wędrowcy”.
    W programie Msza św. w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce o godz. 11:30, od godz. 12:45 program patriotyczny oraz Piknik Rodzinny na Pl. 15 Sierpnia w Kobyłce od godz. 13:45.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Michał Maleszewski, kawaler z Parafii tutejszej
    Sylwia Katarzyna Witowska, panna z Parafii tutejszej;
  2. Łukasz Piotr Ruta, kawaler z Parafii tutejszej
    Marta Małgorzata Grodzka, panna z Parafii Św. Stanisława Kostki w Warszawie;
  3. Daniel Michał Kraszewski, kawaler z Parafii tutejszej
    Marta Agnieszka Czubak, panna z Parafii NMP Matki Kościoła w Markach;
  4. Piotr Paweł Wikliński, kawaler z Parafii tutejszej
    Daria Iwona Kęcik, panna z Parafii Św. Michała Arch. w Warszawie na Mokotowie.
  5. Damian Rosa, kawaler z Parafii tutejszej
    Urszula Nowak, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce;
  6. Łukasz Rozenek, kawaler z Parafii Leszczydół Nowiny
    Martyna Kolwicz, panna z Parafii tutejszej;
  7. Grzegorz Radomski, kawaler z Parafii tutejszej
    Patrycja Szulim, panna z Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie;

8. Michał Siewert, kawaler z Parafii tutejszej
    Olga Frankowska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce.