15 kwi 2018

III Niedziela Wielkanocy

1. W sobotę, 21 kwietnia podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.
    Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystości oraz prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
  2. Spotkania dla kandydatów przed Bierzmowaniem będą: w niedzielę /15.04/ i w środę /18.04/ o godz. 19:00.
    Spowiedź przed Bierzmowaniem - w piątek o godz. 19:00.
    Obecność jest obowiązkowa.
  3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Dolnego Śląska, która wyruszy w dniach od 30 kwietnia do 4 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 14:00 w kościele. Potrzebne będą: nr PESEL i opłata za uczestnictwo w pielgrzymce.
    Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy będą prowadzone do przyszłej niedzieli.
  4. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15. Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18:00.
  6. Członków Stowarzyszenia oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę w intencji umierających oraz zmarłych oczekujących na zbawienie zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci w sobotę o godz. 6:00 rano.
  7. Msza Św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w sobotę wyjątkowo o godz. 16:00.
  8. W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na Koncert Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych w wykonaniu Chóru SALVE REGINA z Parafii NMP Królowej w Józefowie k. Legionowa.
  9. Parafialny Zespół Caritas organizuje 2-dniową pielgrzymkę dla Seniorów z naszej Parafii do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu w dniach 11-12 maja br.
    Koszt uczestnictwa w pielgrzymce dla Seniora wynosi 50 zł. Inne osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce i wolontariusze Caritas ponoszą koszt 220 zł.
    Zapisy w zakrystii.
  10. Wszystkich ministrantów i lektorów /również byłych ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów/ zapraszamy na dwudniowy wyjazd integracyjny do miejscowości Kaczyn k/Kielc w terminie 1 – 2 czerwca. W programie zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach, zajęcia sportowe, warsztaty liturgiczne i ognisko. Koszt wyjazdu 30 zł od osoby. W przypadku wolnych miejsc zapraszamy również ojców. /Koszt dla rodzica wynosi 130 zł/. Zapisy w zakrystii.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

• Piotr Robert Chrabąszcz, kawaler z Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie
    Justyna Magdalena Podgórska, panna z Parafii tutejszej.
  • Mateusz Zalewski, kawaler z Parafii tutejszej
    Natalia Waś, panna z Parafii tutejszej.