01 kwi 2018

ALLELUJA!!!
Chrystus Zmartwychwstał!!!

Niech te święta będą czasem błogosławionym.
Niech Chrystus - Zwycięzca piekła i szatana darzy nadzieją, która rozświetla mroki niepewnego jutra.
Niech napełnia serca miłością, która jest silniejsza od śmierci.
Niech Jezus błogosławi wszystkim Parafianom i Gościom!

1. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego:
    o godz. 6:00 - z procesją rezurekcyjną, 10:00, 11:30 i 13:00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  2. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego:
    • Ks. Kan. Piotrowi Paćkowskiemu, za przewodniczenie Liturgii Męki Pańskiej.
    • Stanisławowi i Pawłowi Szczycińskim z Zalesia Górnego - za wykonanie Męki Pańskiej w Wielki Piątek
    Dziękujemy wszystkim twórcom Grobu Pańskiego:
    • paniom Krysi Jędrysiak i Zosi Kur, Beacie Zaremba, Danucie Maciążek, Annie Wrzosek, Ewie Lewandowskiej, Darii Walczuk, Justynie Podgórskiej oraz Jackowi Ksionkowi, Ryszardowi Zielińskiemu i wszystkim panom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych.
    Dziękujemy także
    • ministrantom i lektorom,
    • zespołom muzycznym:
    • Męskiej Scholi Gregoriańskiej
    • Chórowi Parafialnemu,
    • młodzieży ze wspólnoty Oazowej,
    • Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus
    • wszystkim wspólnotom naszej Parafii
    oraz całemu Orszakowi Procesyjnemu i kierującym procesją:
    • Grzegorzowi Jaszczołtowi, Piotrowi Jurczukowi, Krzysztofowi Złotkowskiemu, Mariuszowi Pliwka i Marcinowi Ksionkowi.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim osobom zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  4. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. dla osób niepełnosprawnych.
  6. Spotkanie biblijne będzie w czwartek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  7. W sobotę z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła CARITAS w naszej diecezji.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i Wieczór Uwielbienia z udziałem Zespołu LAETARE z Wołomina.
  11. W sobotę o godz. 12:00 w Sanktuarium Narodowym w Ossowie będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Abpa Henryka Hosera w intencji Ofiar Tragedii pod Smoleńskiem połączona z uroczystością odsłonięcia pomnika śp. Zbigniewa Wassermanna.

W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa następujące osoby:

1. Artur Tomasz Mierkiewicz, kawaler z Parafii tutejszej
    Marta Aleksandra Ignaczak, panna z Parafii Przemienienia P. w Radzyminie;
  2. Kamil Florczak, kawaler z Parafii tutejszej
    Justyna Barejka, panna z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach;

3. Mateusz Krassowski, kawaler z Parafii tutejszej
    Urszula Magdalena Macińska, panna z Parafii Św. Trójcy w Kobyłce.