Intencje mszalne

07 gru 2020

Akt Zawierzenia Parafii

Akt Zawierzenia Parafii
Dnia 6 kwietnia 2019 roku 
podczas Pielgrzymki na Jasną Górę,
Ks. Robert Kowalski wraz z grupą pielgrzymów — Niewolników Miłości Maryi z Kobyłki 
dokonali aktu zawierzenia naszej Parafii
Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.
 

AKT ZAWIERZENIA PARAFII
NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, KRÓLOWEJ POLSKI

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Królowo Polski!
Stoję przed Twoim obliczem, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski,
aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu
moją parafię pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce .

Twojemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo, zawierzam wszystkich posługujących kapłanów obecnie, w przeszłości i przyszłości oraz nowe powołania, katechetów, radę parafialną, wszystkich współpracowników oraz całe duszpasterstwo. Twojemu Niepokalanemu Sercu, Królowo Polski, zawierzam wszystkie rodziny parafii, rodziców, młodzież, dzieci, dzieci nienarodzone, ludzi starszych i chorych ich czyny, myśli, pragnienia, zmysły, dobra duchowe i doczesne, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, czas, wieczność, wolę, duszę i ciało, moment poczęcia, konsekwencje grzechu, zniewolenia demoniczne oraz uzdrowienie zranień, jakie na ich skutek powstały. Twojemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo, zawierzam dobra duchowe i materialne Twojej już parafii oraz wszystkie szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i kulturalne, zakłady pracy i wszystko co ją stanowi, każdą grupę i ich rozwój. Niepokalane Serce naszej Matki i Królowej, roztocz Twoje władne panowanie nad naszą parafią. Niech za Twoim natchnieniem i wstawiennictwem rozwija się ona na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny.
A Ty, Królowo Polski, rozporządzaj nią według zamiarów i planów miłości Bożej. Spraw, Jasnogórska Matko, aby nasze serca otworzyły się na płomień miłości Twojego Niepokalanego Serca. Niech Twoje Niepokalane Serce zatryumfuje w każdym sercu osób tworzących naszą wspólnotę.
Przez Niepokalane Serce Maryi poświęcam parafię pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i obieram Św. Michała Archanioła za jej patrona.
Amen.

Częstochowa, dnia 6 kwietnia 2019 r.  

 

Akt zawierzenia tutaj.