21 kwi 2024

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
    Zachęcamy wszystkich do włączenia się w modlitwę o powołania do kapłaństwa i zakonów z naszej Parafii.

Rekolekcje Powołaniowe w Seminarium Warszawsko-Praskim tutaj.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. będą o godz. 7:00 i18:00.
    Prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce.
  3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18:40.
  4. Spotkanie biblijne będzie środę o godz. 19:00 na plebanii.
  5. W czwartek przypada Święto św. Marka Ewangelisty obchodzone jako dzień modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie.
  6. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu MARGARETKA zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy do KAWIARENKI PRZY KOŚCIELE po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Tradycyjnie prosimy o wsparcie poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  8. W dniach 11-18 maja 2024 r. w Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów.

Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkie parafie do modlitwy o świętość naszych rodzin oraz o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego.
    Więcej informacji tutaj.
  9. Osobom, które zapisały się na Pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach 7–14 czerwca przypominamy o konieczności dokonania wpłaty na konto Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA najpóźniej do piątku 26 kwietnia.
  10. W środę 1 maja o godz. 18:00 w Katedrze Warszawsko - Praskiej zainaugurowany zostanie nowy, wyjątkowy I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA SACRA.

Cztery festiwalowe dni długiego weekendu majowego będą w całości poświęcone muzyce sakralnej, muzyce sięgającej nieba.
    Koncerty 2, 3 i 4 maja rozpoczną się o godz. 20:00.
    Zapraszamy!
  11. Wice-Burmistrz Miasta Kobyłka informuje o konieczności przeprowadzenia II tury wyborów na burmistrza Kobyłki i zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu dzisiaj.